Sosyal Medya

Instagram Web Sürümüne DM Özelliği Geldi!

Instagram’a web üzerinden giriş yapan kullanıcıların DM kutularına erişemiyorlardı.Yapılan bir güncellemeyle beraber, kullanıcılar artık Instagram Web üzerinden mesajlaşabilecekler.

Henüz test aşamalarının devam ettiği mesajlaşma özelliği, her zaman ki gibi sadece sınırlı sayıda Instagram kullanıcısına açıldı. Mesajlaşma özelliğinin tam anlamıyla hazır hale getirilmesinden sonra, Instagram Web DM özelliği, tüm Instagram kullanıcılarına açılacak.

Mobil uygulama ile erişim sağlanılan “Direct” bölümü, aynı işleve sahip olacak olan yeni mesajlaşma özelliği sayesinde, kullanıcılar bilgisayar üzerinden de mesajlaşılabilecek.

Instagram Web Sürümüne Mesajlaşma Özelliği Geldi!

Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınan sosyal medya platformu Instagram, günümüzün en aktif kitleye sahip sosyal medya platformu konumunda. Instagram, Zuckerberg’den öncesi ve Zuckerberg’den sonrası olarak ele alındığında, birçok yenilikçi özelliğin uygulamaya entegre edildiğini görebiliyoruz. Bu özelliklere bir yenisini eklemek isteyen Facebook, web sürümüne getireceği mesajlaşma özelliği ile birlikte milyonlarca kullanıcıyı bir hayli sevindirecek gibi görünüyor.

Sahip olduğu oldukça kısıtlı özellikler sebebiyle birçok kullanıcının girmek dahi istemediği Instagram web, DM özelliğinin de kullanıma açılmasıyla birlikte, mobil uygulamanın sahip olduğu bütün işlevselliğe ulaşmış olacak. Dolayısıyla, kullanıcılar Instagram’ı sadece mobilden değil, bilgisayar üzerinden de rahatlıkla kullanabilecekler.

Instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, web sürümüne yeni eklenen mesajlaşma özelliğinin şuanlık test aşamasında olduğu, ilerleyen dönemde, tüm Instagram kullanıcılarına açılması planlanıyor. Web üzerinden mesajlaşma uygulamasının tüm kullanıcıların erişimine ne zaman açılacağı ise henüz belli değil.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close