Teknoloji

En Çok Telefon Satan Şirketler

Dünya çapında yayımlanan verilere göz attığımız zaman en çok telefon satan şirketler meydana çıkıyor. Sizce en fazla hangi telefon markası satılıyor? Bu soruyu şöyle de sorabiliriz, dünya çapında en çok hangi marka telefon kullanılıyor?

Listeye gözlemlediğimiz zaman ilk 3 şirket geçen seneki listeyle aynı yerinde duruyor. Fakat bazı firmalar satışlarını yükseltirken kimisinde tam tersi düşüşler gözlemleniyor. İşte en çok telefon satan telefon markaları

En Çok Telefon Satan Şirketler

Listeye baktığımızda ilk 3 marka geçen sene ile aynı. Dünyanın en çok kullanılan telefonu Samsung. Geçtiğimiz senede aynı şekildeydi. 78.2 milyon telefon sevkiyatı yapan şirket geçen seneye oranla %8’den fazla artış göstermiş. Ayrıca bu satışla birlikte pazarın %21.8 gibi bir payına da sahip.

Huawei Amerika ile ciddi problemler yaşasada yerini koruyor ve 2. Sırada yer alıyor. Huawei modellerinin içine alt marka olan Honor da dahil. Toplamda 66.6 milyon telefon sevkiyatı yapan firma pazarda %18 gibi bir oranda pay sahibi ama ilginç olan taraf ise Amerika da satışı yapmıyor olsa dahi geçen seneye göre %28 satış oranlarını arttırmış bir durumda.

Apple’a baktığımız zaman Huawei ‘nin bu durumundan yararlanamamış gibi görünüyor. 3. Sırada yer alan frmanın sevkiyatlarında geçen seneye göre %0.6 düşüş gözüküyor. Apple 46 milyon telefon sevketmiş.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close
Close