Haberler

Bitcoin tekrardan yükselişte!

Dijital para birimlerinin içinde en önemlilerinden biri olan Bitcoin’in değeri dört günde yüzde 19 oranında artış gösterdi.

Bitcoin 8 bin seviyelerini aşmasından hemen sonra 8,462 dolar ile Kasım’dan bu yana zirvede yer aldı. ABD ile İran arasında tansiyonun çıkması Bitcoin‘in değerini arttırdı.

Bitcoin yine yükselişe geçti

BloombergHT’nin haberine göre kripto para türev ürün takipçisi Skew’in yöneticisi Emmanuel Goh, Bitcoin ve altın ABD ile İran arasında yükselen tansiyondan güçlü bir destek buluyor. Profesyonel yatırımcılar da Noel tatilinden döndü ve işlemlere başladı. Buna hisse senedi piyasasında Ocak etkisi deniyor.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

18 Aralık’tan bu yana en güçlü günlük yükselişini kaydeden kripto paranın dört günlük kazancı yüzde 19.3 civarında gerçekleşti.

Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, sabit arz ve daha geniş çaplı benimsenmesini işaret ederek Bitcoin’un bu yıl destek bulmasını bekliyor.

McGlone Salı günkü notunda “Volatilite düşmeye devam edebilir, biz 6 bin dolar seviyesindeki desteğin bu yıl kilit önemde olduğunu ve 10 bin doların direnç oluşturacağını düşünüyoruz.” dedi.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close
Close