Genel

Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren en çok bebeğinizin cinsiyetini merak ediyor olabilirsiniz. “Bebeğim kız mı erkek mi?”. Bebek cinsiyetine hakkında merak ettiğin ne varsa anlattık!

Bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur?

Bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır?: Bebeklerde cinsiyet, dış üreme organlarının görülmesiyle anlaşılır. Ancak bebeğinin cinsiyeti belli olsa bile ultrasonu yapan operatör tespitinde sizi yanıltabilir.

Bebeğin dış üreme organları hamileliğin 12. haftasıyla birlikte kendini belli etmeye başlar. Bu süre sonrasında ultrason ile bebeğinin cinsiyet tahmini yapılabilir fakat yanılma payı yüksektir.

Gebeliğin 16. haftasıyla birlikte erkek bebeklerin testisleri normalde olması gereken torbaların içerisine inmeye başlar. İyi bir karın ultrasonu ve tecrübeli bir doktorla yüksek oranda saptama yapılabilir. Fakat bebek kızsa yine de yanılma payı var, erkek bebeğin cinsiyetini belirlemek kız bebeğin cinsiyetini belirlemeye göre daha kolay.

Bebeğin o an ki pozisyonu ve cihazın modeli nedeniyle ultrasonda cinsiyet belirlemek her zaman mümkün olmayabilir. Bebek kendini bu zamana dek göstermemiş olabilir. Ancak hamileliğin 20. haftasından sonra artık bebeğinin cinsiyeti erkek mi ? kız mı ? öğrenebilirsin.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close