Teknoloji

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulaklık mı satın almak istiyorsunuz? Nasıl bir kulaklık alacağını bilmiyor musun? Bu yazımızı sizin için hazırladık. Detaylar şöyle;

Okulda, evde, iş yerinde, sokakta, toplu taşımada aklımıza gelebilecek her yerde kullandığımız, olmadığında ise eksikliğini hissettiğimiz kulaklıklar; yavaş yavaş günlük hayatımızın parçası haline gelmeye başladı. Peki bu kadar sık kullandığımız bir elektronik parçayı satın almadan önce dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Öncelikle bir kulaklık satın almadan önce kulaklık tipini seçmemiz gerekir. Kulak içi mi yoksa kulak üstü bir kulaklık mı olduğuna karar vermemiz gerekiyor. Kulak üstü kulaklıklar hem daha pahalı, hem de daha fazla yer kaplamaktadır. Kulak içi kulaklıklar ise bütçenize daha uygun gelebilir. Fakat kalitesiz malzemeden yapılan kulak içi kulaklıklar kulaktan düşebiliyor, çukurlaşabiliyor ve temizlenmezse mikrop ve bakterilerin yuvası haline gelebilir.

Kulaklığınızın frekans aralığı ne kadar genişse ses kalitesi de o kadar iyidir. Yani, frekans aralığı kulaklık için baya önem taşıyor.

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TDH değeri denilen, toplam ses ayarındaki bozulmalar da dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Bu değer ne kadar düşükse o kadar iyidir. %5’in altındaki değerler gayet uygundur.

Kulaklığınızı seçerken önemli olan maddelerden birisi de kulaklığınızın kablolu mu, yoksa kablosuz mu olduğudur. Eğer spor yaparken kullanacaksanız yahut da kablo karmaşasından sıkıldıysanız ve sevmiyorsanız kablosuz kulaklıklar sizin için idealdir. Bunun için de bluetooth kulaklığınızın bataryasını araştırmanız gerekir. Ancak şarj etmekle uğraşacağıma kablo ile uğraşırım derseniz, kablolu kulaklık modellerini tercih etmeniz gerekir. Kablolu kulaklıklar da ise jak girişinin sağlam olması kulaklığınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Tüm bunlara rağmen alacağınız kulaklığı mümkün olduğunca test etmek en iyisidir. Çünkü ses zevkleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Sizin için en kötü kulaklık başkası için en iyi kulaklık olabilir. Bu nedenle test etmenize izin veren büyük mağazalar ilk tercihiniz olabilir.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close
Close