Genel

Amerika’da TikTok Yasaklandı

ABD, çalışanların hizmet cihazlarında TikTok uygulamasını yasakladı.

Olay 3 Ocak günü Washington Times tarafından bildirildi. ABD Deniz Kuvvetleri siber komuta sözcüsü Dave Benham, kararın “mevcut ve yeni ortaya çıkan tehditlere karşı koymanın” bir parçası olarak verildiğini söyledi.

Çalışanlarınım telefonlarında TikTok uygulaması yüklüyse eğer, ABD Donanması bölümün iç ağına erişemeyecek. Kasım 2019’da ABD ulusal güvenlik yetkilileri, TikTok Çinli şirket ByteDance Technology’nin sahibine soruşturma başlatmıştı.

TikTok yasaklandı

Endişe, kullanıcıların kişisel bilgilerinin Çin hükümetinin eline geçebileceğiydi. TikTok, faaliyetlerinin Çinliler de dahil olmak üzere dünyadaki hiçbir hükümetten etkilenmediğini söyledi.

TikTok uygulaması Eylül 2016’da kullanıcılar ile buluşmuştu. Başlangıçta Douyin olarak adlandırıldı ve sadece Çinli kullanıcıları hedef aldı. 2017 yılında şirket TikTok adıyla tüm dünyada yayına başladı. Bu platformun artık dünyanın dört bir yanında ofisleri var. Eylül 2019’da ByteDance Moskova’da ofisini açtı.

Nisan ayında Hindistan’da Tamil Nadu Eyaleti Mahkemesi yayınlanan kararı Google ve Apple, uygulama TikTok dükkanlardan ülkeyi kaldırdık Mahkeme kararına göre, hizmet pornografinin ve ahlaksız içeriğin yayılmasını teşvik ediyor. Son olarak internet dünyasıyla ilgili tüm güncel içeriklere sosyal medya kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close
Close